„Bár a szó elszáll, de amíg repül, figyeld, hol jár,
Mert mit mondasz, az életre kel, holnap más útra terel, mit ma nem teszel.”
(Punnany Massif: Máshogy telik)
Látok, hallok, érzékelek valamit, ami velem marad. Szerintem érdekes, megindító vagy elgondolkodtató - úgyhogy megosztom veletek. Bármi jöhet,
az egész világ belefér.
Ha beütöm a Google-ba, hogy „házassági évforduló”, 219 ezer találatot ad ki. Ennek a fele nyilván celebek házassági évfordulójáról szóló cikk, de ha ezt levonjuk, akkor még így is több, mint százezer oldal marad. Romantikus idézetek, éttermek, szállodák ajánlatai, fórumok, virtuális képeslapok, nyálas dalok, illetve mindenféle ötletek meg praktikák arról, hogy vajon mi szükséges a tökéletes, a felejthetetlen, az exsztraszuperspeciális ünnepléshez.
Ehhez képest mi tavaly elfelejtettük az évfordulónkat. Helyesebben, már épp lemenőben volt a nap, amikor gratuláló sms érkezett az anyósomtól a jeles alkalomból. Nosza, összekoccintottuk az amúgyis előttünk álló borospoharainkat és ittunk egy kortyot az amúgyis a pohárban lévő borunkból. Megint eltelt egy év, egy boldog év, nyugtáztuk mosolyogva, majd folytatódott a beszélgetés. Nekünk jó volt ez így. Viszont Alex édesanyja nem hagyta annyiban, és idén már egy héttel korábban küldött üzenetet. Mi meg, gyorsan észbe kapva, azonnal átfogalmaztuk a – mit ád Isten – épp aznapra szóló Sziget jegyeinket házasságiévfordulós programjeggyé. És elmentünk megnézni az amúgy is betervezett Stone Roses-t és Punnany Massifot. A Roses közös kedvenc, de különösen a férjemnél régi-régi favorit, még látta őket épp a felbomlás előtt Londonban, most pedig újratöltve Budapesten. A Punnany viszont az újabbak közül való, már ami az én újzenei underground mániáimat illeti. Szeretem a pimasz, tartalmas, finoman humoros, dallamos hiphopot. Noha a pécsi fiúk már majd’ tíz éve tolják, én, bevallom, csak az utóbbi két évben vagyok velük, azóta, hogy elnyomták a Cseh Tamás-Bereményi Géza féle „Csönded vagyok” újrafogalmazását az Akusztikban a Petőfin.
Szóval megnéztük őket a Szigeten. Az én vájtfülű, Roses-fan angol férjem, aki maximálisan egyetért velem abban, hogy ezek az évfordulózások túl vannak értékelve, ott állt mellettem, sörrel a kezében, házasságkötésünk után napra pontosan öt évvel, és követelőzött, hogy most azonnal fordítsam neki a Punnany szövegeket, mert ezek a srácok tényleg jók, tudni akarja, miről szövegelnek. Nem volt egyszerű, de zanzásítva előadtam neki a punnanizmusokat, aztán jókat rötyögtünk azon, hogy valójában mit is jelent az, hogy „punnany massif” (javaslom, hogy nézzetek utána). Hát, így ünnepeltünk. Tornacipőben, porban, sörrel a kézben, a magyar hiphop társaságában.
„veled együtt, ketten élünk meg meleget-fagyot,
kellünk egymásnak, a hold is a nap nélkül némán ragyog.”
(Punnany Massif: Csönded vagyok)
Vágni lehetett a feszültséget a szobában. A tévében az olimpia ment, a nappaliban pedig egy angol-magyar örökrangadó. A férjem és én farkasszemet néztünk a távirányító fölött.
Tovább olvasomNem könnyű munka Kemény Dénesnek lenni. Az utóbbi másfél évtizedben azon a háromszor öt percen túl, amit közvetlenül az olimpiai döntős győzelmek után a vízben fürdött a „fiaival”, szerintem nem nagyon volt igazán felszabadult időszaka.
Tovább olvasomMilyen nagyszerűen hangzana, ha azt mondanám: elutaztunk Londonba, hogy megnézzük az elmúlt évek legkomolyabb dizájn-kiállítását. Legalábbis a sznobizmusfaktorom már-már kultúrházi magasságokba szökne...
Tovább olvasom„Well, hello Mr Grey” – így szólt az egyébként fájdalmasan érzelemtakarékos sógornőm posztja a Facebook- on egyik este. Ez volt az utolsó csepp. Másnap fölmentem a Bookline-ra és megrendeltem a Fifty Shades (Ötven árnyalat) trilógiát. Mind a három kötetet, naná. Minek kispályázzunk. Elvégre nekem munkaköri kötelességem, hogy tisztában legyek a legfirssebb popkulturális jelenségekkel.
Tovább olvasomSokáig nem tudtam igazán jól megfogalmazni, hogy miért tartom nagyra Szabó Győzőt. Persze, sokoldalú, jó színész, a Beugróban pedig zseniális. Aztán nyár elején elolvastam a könyvét arról, hogyan jött le a drogról, és rájöttem. Azért szeretem, mert nem törődik azzal, ki mit gondol róla. Bocsánatkérés és manírok nélkül az, aki. Óriási karakter.
Janklovics Péter standuposként állandó vendég a nyári fesztiválokon, ahol a fiatalok különösen fogékonyak sajátos humorára. A színész-humorista két olyan könyvet ajánl a nyári kikapcsolódáshoz, amelyek jól illenek a fesztiválozók életformájához – és persze olvasmánynak sem utolsók.
Al Ghaoui Hesna tehetséges, talpraesett, bátor nő. Prima Primissima díjas riporter, aki háborúról, nyomorról, válságról tudósít. Majd hazamegy és megtanul sushit készíteni a vőlegénye kedvéért.
Vagy leül festeni.
Az egyik legérdekesebb ember, akit ismerek.
Kriszta vendége aktuális kedvenc olvasmányai között Feldmár András Ébredések című könyvét ajánlja, de egy CIA-ügynök igaz történetéről és egy különleges bornaplóról is szó esik.
Akciós ár: a vásárláskor fizetendő akciós ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes nem akciós ár
Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Kiadói ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár árkötött könyvek esetén
Bevezető ár: az első megjelenéshez kapcsolódó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb akciós ára
Akciós ár: a vásárláskor fizetendő akciós ár
Online ár: az internetes rendelésekre érvényes nem akciós ár
Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár
Kiadói ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár árkötött könyvek esetén
Bevezető ár: az első megjelenéshez kapcsolódó kedvezményes ár
Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb akciós ára