
Vámpírhullám
Alkonyat után belédkóstol
"Baljával úgy fogta át Mrs. Harkert, hogy a két karját oldalához szorította, jobb kezével pedig a fejét feszítette hátra. Annyit láttunk még, hogy Mrs. Harker hálóingének eleje csupa vér.
Akkor megfordult a gróf, és ránk meresztette parázsló szemét. Egy pillanataig láttuk csak rángó arcát, feszülő orrcimpáit, két véres szemfogát, mert áldozatát úgy lökte félre, akár a mosogatórongyot, és jött nekünk."
Bram Stoker: Drakula gróf válogatott rémtettei
J.R. Ward

Ward káprázatos, rémséges, baljós és szenvedélyes világot teremt...
"Amíg nem találtál rám, halott voltam, bár lélegeztem. Világtalan voltam, bár láttam. Aztán eljöttél, és életre keltetted megsebzett lelkemet."
J. R. Ward 1969-ben Jessica Rowley Pell Birdként látta meg a napvilágot. Nyolc esztendős kora óta írogatott, első romantikus regényét tizenhét évesen fejezte be. A Smith College-ban történelmet és középkori művészettörténetet hallgatott, majd jogi diplomát szerzett. Sokáig az egészségügy irányításában dolgozott, az egyik legjobb amerikai egyetemi klinika, a bostoni Beth Israel Deaconness Medical Center igazgatója is volt.
A szenvedélye azonban az írás maradt. Miután 2001-ben feleségül ment John Neville Blakemore-hoz, a férje biztatására elküldte egy irodalmi ügynöknek a "fióknak írt" kéziratait. És 2002-ben meg is jelent Jessica Bird első romantikus regénye, amelyet kilenc további követett. 2007-ben RITA díjat kapott.
A nagy áttörést mégiscsak a J.R. Wardként jegyzett, lenyűgöző vármpírvilág hozta meg számára, a paranormális szerelmes regények, amelyek megjelenésük óta olvasók millióit ejtették bűvöletbe. Ward saját bevallása szerint a férfialakjai kemények, elbizakodottak és arrogánsak, főhősnői pedig erősek és okosak. Számára mindig az a kérdés, hogy a bonyodalomba sodródott szerelmesek, miként találnak ismét egymásra, miközben fenyegető belső és külső erők el akarják szakítani őket.
J. R. Ward megírta korunk legsikeresebb "véres-romantikus" sorozatát, melynek világszerte szép számmal vannak hódolói. Az Ulpius-ház a Fekete Tőr Testvériség sorozattal csábítja olvasóit Ward káprázatos, rémséges, baljós és szenvedélyes világába.
Lara Adrian

A New Hampshire-ben élő írónő gyerekkorában mindig a nyakáig betakarózott, mert attól félt, hogy éjszaka a vámpírok kiszívják a vérét. Később, Bram Stoker és Anne Rice hatására azon morfondírozott, vajon egykori félelme nem azt a titkos vágyat tükrözi-e, hogy bejárja a sötétség birodalmát, s egy csábító, természetfölötti férfival érzéki és veszélyes álmot éljen át. A félelem és a vágy e kettőssége táplálja az írónő fantáziáját, s ebből született a vámpírokkal teli nagysikerű sorozata, melyet még J. R. Ward is kedvel.
Kresley Cole

Az egykori élsportoló (atlétika) írásai 2003-tól jelennek meg, tizenöt könyvet írt, műveit tíz nyelvre fordították le.
A Kiss of a Demon King 2009-ben a New York Times bestsellerlista-vezetője lett. A „Vámpíréhség” a világszerte legnépszerűbb sorozatának első kötete.
Regényeiben ezeréves legendák, izgalmas akciók, feszültség, démonok, vámpírok, izzó szenvedély, szex, pazar környezet, tökéletes férfiak és nők – kell ennél több?
Charlaine Harris
Charlaine Harris 1951. november 25-én született a Mississippi állambeli Tunicában. Ma Arkasasban él a férjével, három gyermekével, három kutyával és egy kacsával.
Első művei többnyire kísértettörténetek voltak, főiskolás korában azonban már verseket és színdarabokat is írt. Vállalt néhány állást, később azonban megtehette, hogy otthon marad, és csak az írásnak szenteli minden idejét. Eleinte rejtélyes történeteket írt, ami abban az időszakban nagyon népszerűnek számított, később pedig megírta első sorozatát, a nyolc kötetből álló Aurora Teagarden Mysteries sorozatot, amely egy georgiai könyvtárosnőről szólt. Ezekért a művekért Agatha jelölést kapott.
Hamarosan újabb kihívás után nézett, ebből született a komorabb és sötétebb Lily Bard Mysteries sorozat öt kötete. Az Arkansasban játszódó sztori főhősnője túlél egy szörnyű támadást, és megtanulja, hogyan éljen együtt annak következményeivel.
Amikor Charlaine rájött, hogy ezen könyvek egyikével sem fog nagy sikert aratni, ismét műfajt váltott, és nekiállt megírni azt a könyvet, amire mindig is vágyott. Az Inni és élni hagyni nem egy hagyományos rejtélyes történet, nem csupán tudományos fantasztikum, és nem is csak romantikus szerelem. Ez a könyv, amely a Southern Vampires Mysteries sorozat első kötete – a sorozatban további nyolc követte, és még két újabbat terveznek kiadni ez évben – áttörte az irodalmi műfajok határait, így sokkal szélesebb közönséget tudott megcélozni. Olyanok is kíváncsian olvasták, akik a kalandot és a rejtélyt szeretik, ám olyanok is, akik a szerelmet és a romantikát. Sookie Stackhouse története fokozatosan egyre több rajongót vonzott magához. A Southern Vampires sorozatot kiadták Japánban, Nagy-Britanniában, Görögországban, Németországban, Thaiföldön, Spanyolországban, Franciaországban, Oroszországban, és most hazánkban is.
Sookie Stackhouse-on kívül Charlaine megalkotott egy másik telepatikus képességekkel rendelkező hősnőt is, Harper Connellyt is, aki egy villámcsapás után képes megtalálni a halottakat, ezzel keresi a kenyerét.
Érdekesség: A True Blood c. filmsorozatban már a kezdetekkor megjelenik a szókimondó néger lány, Tara Thornton, aki a könyvsorozatban azonban csak a második kötetben lép színre.