
Az idén száz éve született Szabó Magda a XX. századi magyar nyelvű irodalom legjelentősebb alakjainak egyike, Esterházy Péter szavaival élve „irodalmunk utolsó nagyasszonya”, akinek művei a mai napig töretlen népszerűségnek örvendenek itthon és külföldön egyaránt. A jubileum alkalmából a Jaffa Kiadó életműsorozatában nemcsak a már jól ismert nagy művek kaptak helyet, hanem olyan ritkaságok is, amelyek minden rajongó számára tartogatnak meglepetéseket.
Régimódi történet
Feltámaszthatjuk-e szeretteinket, akik egyszer és mindenkorra itt hagytak minket? Szabó Magda a Régimódi történetben 1967-ben elhunyt édesanyjának állít emléket, visszaemlékezések és a múlt mozaikdarabjai alapján még egyszer, utoljára megidézve ezt a tüneményesen sokoldalú asszonyt, és vele együtt egy egész család történetét.
Hullámok kergetése
A Hullámok kergetésében egyszerre napló és útirajz, esszé és riport, az emlékezetben rögzült pillanatfelvételek, amelyben tájak, emberek, történések és hangulatokat villannak elénk, majd tűnnek el. Szabó Magda Európa körüli útján a régmúlt legendás helyszínei találkoznak a szerző képzeletével és saját korának valóságával, hogy aztán a világ megannyi csodájának felfedezésére hívják az olvasót.
Zeusz küszöbén
Mit tehet a szerény anyagiakkal bíró magyar turista, aki váratlanul odacsöppen az európai kultúra bölcsőjébe? Szabó Magda kötetében a rá jellemző érzékenységgel rajzolja meg görögországi útjának kalandjait, amelyről ő maga csak úgy mesélt, mint "egy kezdő utazó boldog fuldoklása az élmények árjában."
Örömhozó, bánatrontó
Szabó Magda műfajteremtő macskalevelei a szerzőt mindaddig ismeretlen oldaláról mutatják be: finom humorú, mindennapi gondokkal küzdő magánemberként. Ezek a nem kiadásra szánt történetek Évuka, a család macskájának szemszögéből mutatják be az írónő életének hétköznapjait, és nem utolsó sorban egy házi kedvenc panaszait.
Mézescsók Cerberusnak
Szabó Magda ógörög sorstragédiákat megidéző kötetében újra életre kel a múlt, őseivel, közeli rokonaival, s nem utolsó sorban gyermeki önmagával vet újra számot. Az emlékezés és a felejtés kettős fénytörésében megelevenednek és újraíródnak a családi legendárium történetei, hol humoros, hol pedig groteszk sorsok mögül pedig olykor hosszú időn át rejtegetett titkok bukkannak elő.