A magas mágia dogmája és rituáléja
Hermit Könyvkiadó Bt., 2020
Összefoglaló
Eliphas Lévi a régi korok mágikus gondolatainak és világképének hatalmas összegzője és csodálatra méltó metafizikája egyfajta katalizátorrá válik, ami szükséges a mágikus gondolkodás megvalósításához. 'A magas mágia dogmája és rituáléja'-ban fogalmazza meg a mágia filozófiáját és praxisát, ami még korunk emberére is nagy hatással van, de felhívja az olvasó figyelmét arra: "A titkos tudományok útjára senki se lépjen rá vakmerően, mert ha egyszer elindult rajta, célhoz kell érnie, különben elveszett." Ezzel képes volt olyan gondolkodókat is érdeklődési körébe vonni, mint Hamvas Béla, C. G. Jung, Julius Evola és Bodler.
Részletek
- 457 oldal
- Kötés: puhatáblás, ragasztókötött
- ISBN: 9786155984433
- Eredeti cím: DOGME ET RITUEL DE LA HAUTE MAGIE
- Fordító: Ladányi Lóránd
A tiltott tudás könyve - Fekete mágia,babonák,bűbájok és jóslás
E munka egyike az 1800-as és az 1920-as évek között keletkezett, mindenféle okkult témát - hipnózist, szertartásos mágiát, a fekete mesterségeket, talizmánokat és sok mást - boncolgató számos kézir...
Online ár:
2 790 Ft
Eredeti ár: 3 100 Ft
Online ár:
5 841 Ft
Eredeti ár: 6 490 Ft
Online ár:
5 391 Ft
Eredeti ár: 5 990 Ft
Online ár:
4 941 Ft
Eredeti ár: 5 490 Ft
ÉRTÉKELÉSEK
3.3
az 5-ből
4 értékelés alapján
Legnépszerűbb kritika
A gerilla-könyvkiadás csődje... Rengeteg könyv jelent meg a Hermitnél, köztük ez is, amelyek borzalmas fordítást, pontosabban ferdítést kaptak, semmiféle lektor, szöveggondozás, szerkesztő nem volt. Kiadói előszó, utószó, magyarázó jegyzetek? Ugyan kérem...Költségkímélés, igénytelenség? Szerintem mindkettő. Gyakorlatilag teljesen értelmetlenek ezek a könyvek, ezzel a fordításnak nevezett ferdítéssel. Értelmetlen mondatok, oda nem illő, teljesen szövegidegen szavak, nagyszerűen látszik, hogy aki ezeket magyarul leírta, (Ladányi Lórándként van feltüntetve) ő sem értett belőlük egy kukkot sem. Valószínűleg a tárgyhoz sem értett. Ezek a könyvek sokkal értékesebbek annál, hogy így megalázzák őket....