Bár a nátha nekünk, felnőtteknek semmiségnek tűnhet, és évente akár többször is átesünk rajta, kisgyermek és csecsemőkorban ez sokkal kellemetlenebb lehet. A csecsemők kizárólag orron át vesznek levegőt, így a bedugult orr vagy a torokfájás nemcsak az alvást, de a táplálást is megnehezíti, ezért fontos, hogy minél előbb meggyógyuljon a kis beteg.

Megfázásnak hívjuk, de a felső légúti hurutos megbetegedést vírusok okozzák. Az első és legfontosabb természetesen az, hogy orvos lássa a kicsit, de persze mi is tehetünk a minél előbbi gyógyulásért.

A vírusok terjedése a levegőn keresztül történik, így nem árt, ha sűrűn szellőztetünk, ilyenkor vigyük át egy másik helyiségbe a kicsit, majd a szellőztetés után várjuk meg, hogy újra felmelegedjen a szoba.

Párásítsunk, infrázzunk!

A magasabb páratartalom enyhíti a köhögést és megakadályozza az orrnyálkahártya kiszáradását, így fontos lakásunk párásítása, főleg a fűtési szezonban. Ha nem vagyunk biztosak abban, hogy lakásunk páratartalma megfelelő, beszerezhetünk egy páratartalom-mérőt, mellyel folyamatosan ellenőrizhetjük, szükséges-e a párásítás. Ugyancsak jól kezelhető a megfázás az infralámpa használatával, ami az arcot felmelegítve felgyorsítja a vérkeringést, így több oxigént, tápanyagot juttat a kezelt területre.

Mérjük rendszeresen a testhőmérsékletet!

Fontos, hogy gyakran mérjük gyermekünk testhőmérsékletét, és az általános szabályok szerint 38 Celsius-fok felett már gyógyszeresen és/vagy fizikálisan is szükséges a lázcsillapítás.
Manapság már egyre többféle lázmérő közül választhatunk. Praktikus megoldás a cumis lázmérő, bár vannak leleményes babák is, akik rögtön kiköpik az ismeretlen cumit, nekik talán jobb megoldás lehet az infrás homlokmérő. Nemcsak kényelmesen és gyorsan lehet vele mérni, de akár a kicsi alvása közben is mérhetünk vele lázat, nem kell fölkelteni.

Még több folyadékot, még több vitamint!

Köhögés és orrfolyás esetén nagyon fontos a folyadékpótlás, főleg, ha hosszantartó lázról is beszélünk. Ha pedig nem szeretnénk folyton küzdeni minden kortyért, érdemes változatossá tenni a felhozatalt, adhatunk gyógynövényteákat, vagy egyéb immunerősítő italokat, mint például homoktövislevet, mely rengeteg C-vitamint tartalmaz és kifejezetten ajánlott a fertőző betegségekhez.

Vitamint és immunerősítő szirupot orvosi ajánlásra, gyógyszerészi segítséggel is adhatunk gyerekünknek, de mint a legtöbb gyógyhatású készítménynél, itt is fontos, hogy mielőtt valamilyen új terméket próbálunk ki, kikérjük a kezelőorvos véleményét. A kicsik gyógyulása érdekében választhatunk szirupok vagy rágótabletták közül, attól függően, mekkora a gyermek és mire van szüksége.

Kellemeset a hasznossal!

Kiváló ellazulás lehet estére a kicsiknek, ha olyan vízben fürdetjük őket, mely értékes olajakat, sókat tartalmaz, ezzel is tisztítva a légutakat. Kifejezetten gyerekeknek való színes fürdőkristályokkal dobhatjuk fel a fürdést, kedvcsinálóként pedig választhatunk lányoknak vagy fiúknak megálmodott fürdőszereket is.

A fent említett ötleteken kívül pedig van még valami, amivel elviselhetőbbé tehetjük a betegséget, bár ez inkább nagyobbaknak okozhat örömet: közöljük velük, hogy a héten már nem kell menni suliba, oviba, és garantált lesz a mosoly. Sőt, kiváló lehetőség ez a hatalmas közös játékra!

Árinfó

Akciós ár: a vásárláskor fizetendő akciós ár

Online ár: az internetes rendelésekre érvényes nem akciós ár

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár

Kiadói ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár árkötött könyvek esetén

Bevezető ár: az első megjelenéshez kapcsolódó kedvezményes ár

Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb akciós ára

További információk

Árinfó

Akciós ár: a vásárláskor fizetendő akciós ár

Online ár: az internetes rendelésekre érvényes nem akciós ár

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár

Kiadói ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár árkötött könyvek esetén

Bevezető ár: az első megjelenéshez kapcsolódó kedvezményes ár

Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb akciós ára