Igaz történetek, melyek a klasszikusok és az örök verssorok mögött rejtőznek

Nyáry Krisztián: Így szerettek ők 2.

Mélyedjen el az újabb irodalmi
szerelmeskönyvben, és ismerje meg
más oldalukról is a halhatatlan magyar szerzőket!

Nyáry Krisztián: Így szerettek ők Megnézem

Ki ne ismerné a híres íróink és költőink Facebookon terjedő szerelmi epizódjait? Ugye, hogy Ön is nyomott már legalább egy lájkot a színes és izgalmas sztorikra?

Nyáry Krisztián a legnépszerűbb közösségi oldalon kezdte el posztolni jeles irodalmi alakjaink nagy nyilvánosság előtt javarészt ismeretlen szerelmi történeteit, és a bejegyzések népszerűségének láttán az internetről kilépve tavaly könyv alakban is eljuttatta a sztorikat a lelkes olvasókhoz. Így született meg 2012 egyik legnagyobb könyvsikere, az Így szerettek ők, amely elnyerte a XX. Budapesti Nemzetközi Könyvfesztivál Budai-díját és a Magyar Könyvtárosok Egyesülete Fitz József-könyvdíját is.

A téma iránti kíváncsiság olthatatlannak bizonyult, így most a második kötet kerül a polcokra a válogatott történetekből. Az újabb irodalmi szerelmeskönyv, az Így szerettek ők 2. negyven rövid és színes sztorit tartalmaz többek közt fegyveres feleségszöktetésekről, a hármas felállást előnyben részesítő írókról és a tébolyító szenvedélyről, amely mindenkit őrültségekre sarkall, legyen költő, vagy egyszerű halandó.

A meghökkentő és szívfájdító történetek nemcsak hús-vér emberré varázsolják a szépirodalmi kánon szereplőit, hanem garantáltan kedvet csinálnak műveik elolvasásához is!

Nyáry Krisztián: Így szerettek ők 2.

[product 22:123918,22:116382,250:11519,250:11115]

Ajánlók

Ifjú koromban gyakran faggattam édesapámat, nagyapám, Bródy Sándor szerelmi életéről. Gondoltam, ezáltal majd némi tapasztalatot szerzek a jövőre. Viszont apám lényegében sohasem válaszolt kérdéseimre. Jobbára csak hallgatott. Ezért igen boldog és hálás vagyok, hogy könyvében Nyáry Krisztián végre felvilágosított. Kár, hogy a tapasztalat számomra már későn jött.

Alexander Brody író, reklámszakember

Esendő emberek voltak, szerelmesek, féltékenyek, nagyon jók, kicsit rosszak, tévedtek, s belátták, vagy nem látták be. Hibákat követtek el. Megbocsájtottak, s nekik is megbocsájtottak. És írók voltak, a mi nagy íróink, épp olyanok mint mit. Olyanok is lennénk, mint ők voltunk. S most olvashatjuk őket.

György Péter egyetemi tanár, esztéta

Hogy mik vannak?! Hogy mik voltak? Kedves Krisztián, köszönöm, hogy elvezettél egy olyan világba, ahol még sohasem jártam. Ez bizony egy „nagy utazás”, a szépségek és a gyarlóságok emberi világába. Ők így szerettek. Én meg ezt szerettem.

Sándor Pál filmrendezö

Nyáry Krisztián

A szerző néhány évig költészettörténetet tanított a pécsi
egyetemen, majd a 90-es évek közepén otthagyta
a katedrát,azóta kommunikációs tanácsadóként dolgozik.
Vezetett pr-ügynökséget és közvélemény-kutató intézetet,
volt állami szervezet kommunikációs igazgatója,
de a hobbija az irodalomtörténet maradt.

Tudta, hogy:

  • Karinthy Frigyes fegyverrel a kezében szöktette meg férjétől első feleségét, Judik Etelt, miután párbajozott is miatta.

  • Jókai Mórt elmebetegnek akarták nyilvánítani rokonai, hogy ne vehesse el a nála 54 évvel fiatalabb Grósz Bellát.

  • Szabó Lőrinc azt tervezte, hogy hármasban fognak élni feleségével, és annak legjobb barátnőjével, Korzáti Erzsébettel, aki hosszú évekig a költő szeretője volt.

  • Füst Milán hatvan éven át tartott fenn szerelmi kapcsolatot Jaulusz Erzsébettel, de csak néhány napig éltek együtt.

  • Molnár Ferenc ollóval kivágta nadrágja térdeit, hogy bebizonyítsa: felesége, Vészi Margit nem gondoskodik róla.

  • Örkény István le akarta lőni első feleségét és annak szeretőjét, akik a brit hírszerzés ügynökei voltak, de pisztoly helyett mackósajtot vitt magával.

  • Rejtő Jenő két alkalommal is a gépírónőjét vette feleségül, akiknek estélyi ruhában kellett gépelniük.

  • Bródy Sándor szíven lőtte magát miután szeretője, Erdős Renée elhagyta.

  • Jászai Mari elhagyta a halálos beteg Reviczky Gyulát egy 18 éves fiatalember kedvéért, akit ő nevezett el Szomory Dezsőnek.

  • Móricz Zsigmond egy garniszállóra vitte az utcán megismert fiatal Litkei Erzsébetet, az Árvácska modelljét, aki ezután élete utolsó élettársa lett.

Nyáry Krisztián: Így szerettek ők
Magyar irodalmi szerelmeskönyv

Negyven történet Petőfitől Vas Istvánig, Benedek Elektől
Szabó Magdáig, múzsákról, megcsalt szeretőkről,
örök hűségről és a szerelem sokféle arcáról.

Megnézem Nyáry Krisztián: Így szerettek ők

Nyáry Krisztián 2012 elején barátai szórakoztatására kezdte publikálni a Facebook on magyar írók és művészek szerelemi életéről szóló képes etűdjeit, amivel néhány hónap alatt nagy népszerűségre tett szert. A barátoknak szánt bejegyzésekből mára több mint tizenötezer olvasót vonzó kulturális ismeretterjesztő sorozat lett.
Az volt a célja a történetekkel, hogy a tankönyvi életrajzok papírmasé figurái helyett a valós, izgalmas, de kevesek által ismert párkapcsolati történetek felidézésével szerethető, hús-vér embereket mutasson be, és ezzel kedvet csináljon a művek olvasásához.

Ajánlók

Sajnálom, hogy nem most tanítok magyar irodalmat. Nyáry Krisztián szövegeivel nagy sikert aratnék a diákok körében. Netán még az irodalmat is megszerettetném velük. Így maradnak a barátok, akiknek szorgalmasan küldöm a Facebookon megjelent írásokat, bizonyítva velük azt is, hogy ez a közösségi oldal nem csak butaságok terjesztésére való. Thank you, Mr. Zuckerberg! Köszönöm, Krisztián!

Szegvári Katalin újságíró

Az irodalmi műveket – általában a művészetet – nem lehet pusztán a szerzői életrajzok alapján értelmezni; sőt a műélvezőt gyakran félrevezetik az életrajzi tények. De nem tudjuk kirekeszteni mindazt, amit az alkotóról tudunk, és minél több értesülésünk van a mű keletkezési körülményeiről, a korról, a szokásokról, annál árnyaltabban, annál összetettebben látjuk a művet magát is. Nyáry Krisztián rövid írásai nem akarják átvenni az elemzés helyét, viszont odavonzzák a befogadói tekintetet a műalkotás környezetére; azokban is felkelthetik az érdeklődést, akiket a művészet körüli történet ragad meg.

Kálmán C. György irodalomtörténész

Krisztiánnal elfogult vagyok: dolgoztunk együtt, mulattunk is, csináltunk idióta főzőműsort,loptam már a dumáját, és vittem vele zöld gumikrokodilt fáradt apukaarccal a tengerparton. Azt hittem, ismerem, de most engem is meglepett. Azt tippeltem volna, hogy amikor majd rá is lecsap a „negyvenesek kattanása”, szakácskönyvet ír vagy bisztrót nyit, mert egyébként nagyon jól főz. Tetszik, hogy nem állt be a sorba, hanem valami igazán egyedit mutatott fel.

Hajós András zenész

Először azt hittem, azért működik, mert intim és csiklandós. Mert Nyáry úgy ír a nagyokról, mintha gyóntatta volna őket. Mintha övé lett volna a szemközti ablak. Aztán, amikor vallott Móricz Zsigmondról a Facebookon, rájöttem, ennél többről van szó. Nyáry úgy szereti az íróit, ahogy a szülőket illik : feltétlenül, kétségbeesve és szerelmesen.

Grecsó Krisztián, író

Árinfó

Akciós ár: a vásárláskor fizetendő akciós ár

Online ár: az internetes rendelésekre érvényes nem akciós ár

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár

Bevezető ár: az első megjelenéshez kapcsolódó kedvezményes ár

Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb akciós ára

További információk

Árinfó

Akciós ár: a vásárláskor fizetendő akciós ár

Online ár: az internetes rendelésekre érvényes nem akciós ár

Eredeti ár: kedvezmény nélküli könyvesbolti ár

Bevezető ár: az első megjelenéshez kapcsolódó kedvezményes ár

Korábbi ár: az akciót megelőző 30 nap legalacsonyabb akciós ára